Web filtreleme, genel anlamı ile internet bağlantısı bulunun cihazlardaki yazılımlar aracılığıyla veya ağda bulunan routerlar firewallar aracılığıyla bir internet sitesinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini veya belirli kısımlarının görüntülenebilir yapıp yapamayacağımızı belirlememizi sağlamaktadır.

Birtakım zararlı sitelere bağlanmak suretiyle iş yeri, konut veya halka açık mekanda kullanılan internetin IP adreslerinin korunması bile kaldırılmaktadır. Yalnızca zararlı sitelere girmekle de kalmayıp, aynı zamanda ağa bağlı olarak çalışan bilgisayarların birine virüs veya trojan bulaşması halinde, diğer bilgisayarlara da virüs bulaşma ihtimali yükselmektedir. Web filtreleme sayesinde, birçok iş yeri ve kurum ağlarından internete bağlanan bilgisayarların belirli sitelere veya sitelerin belirli bir içeriğine kadar girişi kısıtlanabilmektedir. Böylece yerel ağ bağlantısı olan bilgisayarların korunması sağlanmaktadır.

AVRESTOR UTM cihazı web filtreme özelliğini de içerisinde barındırmaktadır. Web Güvenliği / İçerik Filtreleme hizmeti ile beraber internete çıkan bilgisayarların şirket politikalarıyla uyumlu olarak, istenen zaman aralıklarında, belirlenen web kategorilerinde, web sayfalarına erişimi sağlanmaktadır/engellenmektedir.

Filtreleme seçenekleri tüm ağa uygulanabileceği gibi grup bazlı veya tekil cihaz bazlı olarak da uygulanabilmektedir. Böylece her cihaz veya grup için farklı kurallar oluşturulabilmektedir, internet aktivitesi daha sıkı denetimler altında kontrol altında tutulabilmektedir.

AVRESTOR NG | 615 Prometyum

Küçük işletmeler için harika çözüm

İncele
AVRESTOR NG | 625 Samaryum

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler

İ ncele
AVRESTOR NG | 650
İtriyum

Orta büyüklükteki işletmeler

İncele
AVRESTOR NG | 6100 Lutesyum

Büyük işletmeler için

İncele

Olağan dışı siber tehditler, olağan dışı çözümler gerektirir.

UTM Çözümleri - Ağ Yönetimi - Ağ Güvenliği - Web Filtreleme - BTK 5651 Loglama - Hotspot Güvenliği - Multiwan/Load Balancing

Artan kullanıcı sayısına göre 1000+ kullanıcılı üst düzey kurumsal noktalarda hizmeti!