Firewall cihazları; bir ağa/bilgisayara giden interneti filtreleyen, korudukları bilgisayarlardan bağımsız sistemlerdir. Bir kuruluşun belirlenmiş olan güvenlik ilkelerine dayalı olarak gelen ve giden ağ trafiğini izleyen ve filtreleyen bir ağ güvenlik aygıtlarıdır. Genel olarak internetten gelen verileri inceleyerek ve bu bilgilerin güvenli olup olmadığını doğrulayarak çalışırlar. Paket filtreleri olarak bilinen basit güvenlik duvarları, konumu ve kaynağı gibi bilgiler için verilerin kendisini inceler. Ardından, güvenlik duvarının topladığı bilgiler, bilgilerin bırakılıp bırakılmayacağını veya izin verilmesi gerektiğini belirlemek için bir dizi izin listesiyle karşılaştırılır. Bu karşılaştırmanın sonucunda, paketin ağa girip girmeyeceğine karar verirler.

Esasen, özel bir dahili ağ ile genel İnternet arasında konumlanan engeldir. Bütün firewall cihazları gibi Avrestor Next Generation Firewall cihazlarının da temel amacı, tehdit edici olmayan trafiğe izin vermek ve tehlikeli trafiği dışarıda tutmaktır. En temel ve giriş seviye olarak nitelendirilebilecek olan güvenlik duvarları, gelen ve giden ağ trafiğini İnternet Protokolü (IP) bağlantı noktasına ve IP adreslerine göre filtreleyen ağ güvenlik aygıtlarıdır. AVRESTOR Yeni Nesil Güvenlik Duvarları (NGFW), durum bilgisi olan bir ağ güvenlik duvarı teknolojisinin ötesinde yetenekler sağlar.

Avrestor; paketlerin yükünü akıllıca inceleyerek, yeni bağlantı istekleri mevcut meşru bağlantılarla ilişkilendirilebilir. Bunların yanında; VPN (SSL-VPN, Site-to-Site VPN, IPSEC), Multi-WAN (Fail Over ve Load Balance Desteği), Web Filtreleme (Network/Grup/IP Bazlı), Uygulama Kontrolü, İzinsiz Giriş Önleme (IPS), Korumalı Alan Oluşturma ve 5651 Loglama gibi daha gelişmiş tehdit önleme yeteneklerini ek özellik olarak sunar. Avrestor Firewall Cihazlarının sunduğu bu yöntemlerin tümü; bir ağın/bilgisayarın korunmasına, güvenli ve temiz kalmasına yardımcı olur.

AVRESTOR NG | 615 Prometyum

Küçük işletmeler için harika çözüm

İncele
AVRESTOR NG | 625 Samaryum

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler

İ ncele
AVRESTOR NG | 650
İtriyum

Orta büyüklükteki işletmeler

İncele
AVRESTOR NG | 6100 Lutesyum

Büyük işletmeler için

İncele

Olağan dışı siber tehditler, olağan dışı çözümler gerektirir.

UTM Çözümleri - Ağ Yönetimi - Ağ Güvenliği - Web Filtreleme - BTK 5651 Loglama - Hotspot Güvenliği - Multiwan/Load Balancing

Artan kullanıcı sayısına göre 1000+ kullanıcılı üst düzey kurumsal noktalarda hizmeti!