Multi - WAN

GELİŞMİŞ İZLEME

Çoklu WAN yönlendiricileri veya firewall cihazları, birden fazla İnternet ISS'sine bağlanabilmeniz için iki veya daha fazla WAN İnternet bağlantı noktasıyla birlikte gelen cihazlardır. 2 veya daha fazla ağı birbirine entegre şekilde kullanmak istiyorsanız çoklu wan desteği olan cihazları tercih etmelisiniz.Multi WAN desteği olan cihazların, geleneksel olanlara göre sunduğu birçok avantajı vardır.

Yük Devretme ve Yedekleme (Fail Over)

Çoklu WAN kullanımı, internete her an erişim ihtiyaç duyan kişiler ve işletmeler için kesintilere ve yavaşlıklara karşı oldukça etkili bir çözüm yöntemidir. Çoklu WAN desteği bulunan cihazlar ile, yalnızca tek bir internet ISS'sinin hizmetine/hızına güvenmek zorunda değilsiniz ve bu, düzensiz İnternet bağlantısı olan bir bölgede yaşadığınızda büyük bir avantajdır.

AVRESTOR Firewall cihazı, iki veya daha fazla ISS'den internet bağlantısına sahip olmanıza izin verir. Böylece biri başarısız olsa bile, diğerine/diğerlerine hala erişiminiz olur. Hatta bir bağlantıyı birincil, diğerlerini de yedek bağlantı olarak yapılandırabilirsiniz, böylece ana internet bağlantısı başarısız olduğunda yedekleme devreye girer ve yedek olarak belirlenen bağlantılardan internet hizmeti almaya devam edersiniz.

Yük Dengeleme (Load Balance)

AVRESTOR Firewall cihazı, internet yük dengelemesine yardımcı olur, böylece her zaman stabil bir internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Web tarayıcıları, VPN'ler, akış hizmetleri ve e-postalar gibi birçok uygulamayı kullandığınızda, yüksek miktarda bant genişliği kullanma eğilimindesinizdir ve tüm yük, geleneksel bir yönlendirici kurulumunda tek bir ISS'ye aktarılır. Ancak AVRESTOR Firewall cihazı ile bu yük iki veya daha fazla ISS'ye yayılır, bu nedenle genel internet hızı daha hızlı olma eğilimindedir.

Bunu küçük bir örnekle anlayalım. 25 Mbit / saniye veren bir internet bağlantınız olduğunu varsayalım. Şimdi, 25 Mbit / saniye sunan başka bir hizmet eklerseniz, toplam 50 Mbit / saniye bant genişliğine sahip olursunuz ve yük de iki ISS arasında bölünür. Aynı şey oturum dengelemede de işe yarıyor, çünkü oturumlar birçok ISS'ye yayılıyor. Bu tür bir dengeleme, onu kullanan uygulamaların yüküne ve boyutuna bakılmaksızın her zaman yüksek hızlı İnternete erişiminizin olmasını sağlar.

AVRESTOR Firewall cihazı, yük dengeleme desteği sayesinde birden çok hattan gelen hizmeti iç ağa yansıtmaktadır. 2 veya daha fazla hattan gelen bağlantıyı eş denklikte kullanabileceğiniz gibi bir ağırlık katsayısı belirleyerek yük dengelemenin daha sağlıklı çalışması da sağlanabilir.

Bunu küçük bir örnekle anlayalım. 10 Mbit/saniye veren bir internet bağlantınız olduğunu varsayalım. Şimdi, 25 Mbit/saniye sunan başka bir hizmet eklendiğini varsayalım. 10 Mbit hizmet veren hat için 2 ağırlık, 25 Mbit hizmet veren hat için 5 ağırlık verildiğini düşünelim. Böylece trafik 2/5 oranında bölünecek ve hatlara bu ağırlık katsayıları ile doğru orantılı şekilde paylaştırılacaktır.

AVRESTOR NG | 615 Prometyum

Küçük işletmeler için harika çözüm

İncele
AVRESTOR NG | 625 Samaryum

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler

İ ncele
AVRESTOR NG | 650
İtriyum

Orta büyüklükteki işletmeler

İncele
AVRESTOR NG | 6100 Lutesyum

Büyük işletmeler için

İncele

Olağan dışı siber tehditler, olağan dışı çözümler gerektirir.

UTM Çözümleri - Ağ Yönetimi - Ağ Güvenliği - Web Filtreleme - BTK 5651 Loglama - Hotspot Güvenliği - Multiwan/Load Balancing

Artan kullanıcı sayısına göre 1000+ kullanıcılı üst düzey kurumsal noktalarda hizmeti!